Kontakt z naturą jest uznany za jeden z najlepszych sposobów na odprężenie i wewnętrzną równowagę. Dlatego barwy zieleni tak dobrze wpływają na ludzi, którzy coraz częściej tęsknią za spokojem łąki będąc w zatłoczonym mieście. Dzięki tym cechom kolor zielony jest pożądany zwłaszcza w pomieszczeniach służących do wyciszenia i relaksu w mieszkaniach zapracowanych ludzi. Ponadto stosuje się wiele odcieni zieleni, które mają różny efekt, co sprawia że kolor zielony jest uniwersalny. Dzięki temu można podkreślić praktycznie dowolny charakter czy styl pomieszczenia.

Łazienka w kolorach jasnej zieleni

Uniwersalność i różnorodność tonów zieleni wpływają na mnogość aranżacji. Jasne zielenie takie jak limonka, stłumiona oliwka czy khaki oraz cała gama pastelowych odcieni nadadzą świeżości, przestronności i lekkości pomieszczeniu. Dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach i łatwo komponują się z innymi kolorami. Połączeniem zdającym egzamin jest użycie jasnych zieleni wraz z ciemnymi kolorami. W jasnozielonych łazienkach sprawdzą się:

  • tapety i plakaty w ciemnych tonach
  • rośliny o dużych soczystych liściach
  • ciemniejsze podłogi
  • wyposażenie ze szlachetnego drewna
  • kontrastujące dodatki

Łazienka biało zielona

Alternatywnym pomysłem jest biało zielona łazienka. Połączenie jasnej zieleni z bielą świetnie zdaje egzamin w małych pomieszczeniach. Białe dodatki czy nawet jedna ściana lub sufit pomalowane na biało dodadzą wyrazu łazience. Naturalność zieleni świetnie przełamuje chłód bieli tworząc przytulne i świeże pomieszczenie. W celu uzyskania konkretnego efektu stosuje się różne odcienie zieleni. Na przykład zastosowanie limonkowego dodadzą nutę energii do wnętrza, koloru trawy doda świeżości i naturalnego charakteru a szmaragdowe dodatki wzmocnią poczucie intymności. Do biało zielonej łazienki pasuje wyposażenie z drewna lub betonu, które kontrastuje z lekkością jasnego wnętrza.

Zastosowanie ciemniejszej zieleni w łazience

Ciemniejsze tony takie jak kolor trawy podkreślą przytulność pomieszczenia oraz ocieplą jego odbiór. Coraz częściej spotyka się również tzw butelkową zieleń, o ciemnej i soczystej barwie. Pomieszczenie w takim kolorze sprawia wrażenie luksusowego oraz ekskluzywnego. Najlepiej prezentują się z nowoczesnym wyposażeniem takim jak meble z wysokim połyskiem. Ciemne kolory mają pewną wadę. Mianowicie użycie ich zbyt dużo w małym pomieszczeniu będzie przytłaczające, a przestrzeń drastycznie się zmniejszy. W związku z tym nie zaleca się tego koloru do małych metraży.

Zieleń solo czy w duecie?

Łazienki w kolorach zieleni dobrze prezentują się w total green czyli całe zaaranżowane w jednej barwie, ale dobrym pomysłem jest łączenie w innymi kolorami. Dzięki uniwersalności zieleni łatwo stworzyć stylową kompozycję kolorystyczną z innymi barwami. Mowa nie tylko o biało zielonych łazienkach, ale też o odważniejszych połączeniach. Zielone łazienki mogą być eleganckie, a najlepiej wyeksponuje ten efekt połączenie z szarością. Strofują one swobodę i lekkość zieleni na rzecz eleganckiego duetu. Ciekawym pomysłem jest połączenie zieleni z czernią, które nadaje pomieszczeniu nuty glamour. Czerń dobrze kontrastuje jasne barwy takie jak pistacja czy jaśminowy, a zarazem nie przytłacza. Na dużych metrażach czerń świetnie podkreśla ekskluzywność szmaragdowego lub zieleni butelkowej. Takie połączenie jest tylko dla odważnych.

Zielono mi

Dzięki dużej uniwersalności koloru natury, istnieje tak wiele kompozycji. Zielony w odpowiednim tonie oraz z dobrze dobranymi dodatkami nada pożądany charakter wnętrzu. Zieleń ma świetny wpływ na samopoczucie ludzi i miło się spędza czas w jej otoczeniu. To wszystko sprawia, że warto stosować zieleń do aranżacji wnętrz.

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/6-pomyslow-na-aranzacje-zielonej-lazienki-inspiracje

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
17 + 1 =