Płyty rezolowe są niczym innym, jak materiałem izolacyjnym. Są to twarde płyty piankowe, które nadają się między innymi do termoizolacji tarasów, posadzek, balkonów, fasad instalacyjnych itp. Mają one zatem bardzo szerokie zastosowanie. Przed ich zakupem warto jednak zorientować się w tym, jakie płyty dobierać do jakich celów.

Izolacja posadzek przy pomocy płyt rezolowych

Kooltherm K3 są płytami rezolowymi, które idealnie nadają się do izolowania posadzek zarówno ogrzewanych, jak i nieogrzewanych na gruncie czy też stropie. Przy ich pomocy można także izolować tarasy, balkony. Wszystko to zarówno w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, jak i tych użyteczności publicznej.
Niewiele osób wie, że bilans straty ciepła obejmuje także posadzkę. To ona odgrywa sporą rolę w tym, aby strata ta była jak najmniejsza, a czasem może wynosić aż 10%. Izolacji takiej posadzki nie można po czasie uzupełnić czy też wymienić. Wymagałoby to naprawdę sporego zaangażowania i dużego nakładu pracy, dlatego lepiej jest powstrzymać się przed takimi właśnie działaniami. Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest natomiast użycie bardzo wysokiej jakości materiałów już na samym początku, a do takich bez wątpienia można zaliczyć płytę rezolową.

Płyty rezolowe do izolacji ścian

Przy pomocy płyt rezolowych z powodzeniem można także izolować ściany. W tym wypadku sprawdzi się płyta Kooltherm K5. Jest to płyta bardzo sztywna, która ma zamknięta strukturę komórkową. Posiada ona także rdzeń utworzony z żywicy fenolowo-formaldehydowej. Czym się ta płyta przede wszystkim charakteryzuje? Łatwo i szybko się ją instaluje. Może ona posłużyć podczas izolowania ścian zarówno w nowych budynkach, jak i tych które są poddawane renowacji. Pomaga ona także zaoszczędzić powierzchnię użytkową na balkonach i tarasach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

Płyty z pianki rezolowej wykorzystuje się także przy izolacji muru trójwarstwowego, izolacji wewnętrznej fasad wentylowanych. Każda płyta ma specjalne oznaczenie, które informuje kupca o tym, do jakiej przestrzeni się ona bezpośrednio nadaje. Warto oczywiście uważnie skupiać się na tej kwestii, ponieważ wybór odpowiednich płyt do podstawa. Ich ewentualne wyjmowanie i wymienianie jest praktycznie niemożliwe w wielu wypadkach, bez przeprowadzania gruntownego remontu. Nim zatem skorzystamy z nich podczas wykonywania prac, warto dobrze zapoznać się z ich dość prostą specyfiką.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

By Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
6 × 13 =