Wygodna sypialnia to komfortowy sen i skuteczna regeneracja. Wyposażając to pomieszczenie, warto zadbać nie tylko o dobrej jakości materac, istotna jest również zastosowana w tym wnętrzu paleta barw. Jakie kolory do sypialni będą najlepsze?

Czy spokojne kolory do sypialni to jedyne rozwiązanie?

Niekoniecznie, choć niewątpliwie stonowana paleta barw dominuje w aranżacji współczesnych sypialni. Obecnie najchętniej stosowane są odcienie pastelowe. Ich zaletą jest możliwość swobodnego łączenia różnych wariantów tej samej barwy. Poza tym spokojne kolory na ścianach stanowią atrakcyjne tło dla wyrazistszych dodatków. Jeszcze niedawno intensywne, mocno nasycone barwy pojawiały się głównie w postaci niewielkich akcesoriów. Ostatnie sezony przyniosły jednak pewne zmiany w podejściu do aranżacji. W efekcie częściej spotyka się dynamiczne kolory ścian w sypialni. Turkus czy czerwień nie kojarzą się jakoś szczególnie z nocnym wypoczynkiem, ale można je stosować w wybranych częściach pomieszczenia. Są idealne do pokreślenia ściany za łóżkiem czy wyróżnienia wnęki. Zwracająca uwagę barwa czyni aranżację ciekawszą. Nie każdy odnajdzie się w tak urządzonej sypialni. Będzie ona jednak odpowiednia dla osób, chcących wprowadzić do wnętrza więcej optymizmu i pozytywnej energii.

Kolory ścian do sypialni małej i dużej

Wnętrze należy urządzać tak, by odpowiadało indywidualnym preferencjom użytkowników. Jeżeli po całym dniu liczą na wyciszenie w kojącej atmosferze, najlepiej postawić na łagodne, niezbyt nasycone kolory ścian do sypialni. Osoby lubiące żywe barwy, nie muszą ich unikać w swoich aranżacjach. Zastosowanie wyrazistych odcieni wymaga jednak rozwagi. Sprawdza się tu zasada mówiąca, że mniej znaczy więcej. Wybierając paletę barw, poza własnymi upodobaniami czy oczekiwania, warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. Duża powierzchnia może wymagać stonowania ciemniejszymi kolorami. W zależności od długości i wysokości ścian, wskazane bywa zastosowanie różnych kolorów. Z pomocą takiego połączenia da się poprawić proporcje pomieszczenia. Aranżacja małej sypialni pozornie jest trudniejszym wyzwaniem. W praktyce trudno ją zepsuć, jeżeli wybierze się jasną i raczej stonowaną paletę barw. Wnętrze wyda się dzięki nim bardziej przestronne, a ożywić można je za pomocą ciekawego dodatku.

Każda sypialnia jest nieco inna, nie mówiąc już o odmiennej osobowości oraz oczekiwaniach jej użytkowników. Z zakupem farby nie należy się spieszyć. Lepiej poszukać inspiracji w katalogach wnętrzarskich i zobaczyć, jak poszczególne rozwiązania sprawdzają się w różnych wnętrzach. Więcej inspiracji znajdziecie pod tym adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/spokojny-sen-w-sypialni-o-szalwiowym-odcieniu

[Głosów: 0   Average: 0/5]

By Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 × 16 =