ścianki działowe
Płyty kartonowo gipsowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych sposobów wznoszenia ścian. Ich montaż jest prosty i nie oznacza konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Można postawić je w dowolnie wybranym miejscu, także w łazience czy kuchni.

Dlaczego ścianki z płyt kartonowo gipsowych są tak popularne?

Odpowiedź na powyższe pytanie trudno zmieścić w jednym zdaniu. Głównie dlatego, że ścianki z płyt kartonowo gipsowych mają sporo zalet. Z ich pomocą można wydzielić dowolnie wybraną przestrzeń. Cienkie płyty nie zajmują wiele miejsca, więc sprawdzają się nawet przy bardzo ograniczonej powierzchni. Dzięki ściankom z płyt kartonowo gipsowych ta ostatnia zyskuje na funkcjonalności. Z niewielkiego pomieszczenia można zrobić dwa osobne wnętrza, zapewniając sobie i innymi nieco więcej prywatności. W tym miejscu warto nadmienić, że ściany z płyt kartonowo gipsowych początkowo były wykorzystywane głównie w przestrzeniach biurowych. Pracodawcy w pewnym momencie dostrzegli zalety, wynikające z wydzielenia przestrzeni dla konkretnych podwładnych. Ograniczenie bodźców z otoczenia miało pomóc w skupieniu się na wykonywaniu obowiązków. Dzięki lekkim ściankom działowym pomieszczenie można było szybko modyfikować i dostosowywać do aktualnych potrzeb. Pracownicy otrzymali w ten sposób własne miejsce i więcej spokoju. Z biegiem czasu łatwy montaż i szerokie możliwości aranżacyjne przekonały do ścianek z płyt kartonowo gipsowych także prywatnych inwestorów.

Kiedy zdecydować się na stawianie ścianki z płyt kartonowo gipsowych

Działowe ścianki z płyty warto wziąć pod uwagę już na etapie projektowania domu czy mieszkania. Zyskuje się wówczas czas, na dostosowanie materiałów do przyszłych potrzeb. Szczególnej uwagi wymaga stawianie ścianki z płyt kartonowo gipsowych, na których zamierza się powiesić spory ciężar. Mogą to być meble oraz różnego rodzaju dodatki. Zasadniczo płyty kartonowo gipsowe wykazują sporą odporność na obciążenia, warto jednak upewnić się, jakie możliwości w tym zakresie przewidział dla nich producent. Na szczęście z każdej sytuacji znajdzie się tu wyjście. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, ścianka z płyty będzie równie wytrzymała, jak tradycyjna przegroda pomiędzy pomieszczeniami. W przeciwieństwie do tej ostatniej, postawienie płyty nie wymaga ingerowania w podłogę. Całość prac, związanych z wydzieleniem osobnej przestrzeni, przeprowadza się bez wpływu na pozostałe części wnętrza. To spore ułatwienie dla osób, chcących zmienić coś w aktualnej aranżacji. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/sposoby-dzielenia-pomieszczen-sciankami-dzialowymi-z-plyt-gk

[Głosów: 0   Average: 0/5]

By Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
48 ⁄ 24 =