kuchnia z płytami kartonowo - gipsowymi

Wykończenie kuchni za pomocą płyt kartonowo-gipsowych jest bardzo popularnym sposobem na ładny i bardzo nowoczesny wygląd kuchni niewielkim kosztem. Płyty g-k są łatwo dostępne, a przy tym nie sprawiają problemów jeśli chodzi o ich montaż. Możemy samodzielnie je zamontować, bez większego nakładu pracy. Wystarczy tylko wkrętarka, płyty kartonowo-gipsowe, metalowe profile oraz zaprawy oraz szpachle, którymi wykończymy ścianki. Sprawdź, co możesz stworzyć z nich w Twojej własnej kuchni.

Płyta kartonowo-gipsowa w kuchni

Popularne płyty gipsowe są stosowane w wielu miejscach. Można je również kłaść w kuchniach. Płyty kartonowo-gipsowe do kuchni powinny być jednak dostosowane do warunków tam panujących. Przede wszystkim postarajmy się, by wybrać odpowiedni rodzaj płyty gipsowej do miejsca. Jeśli na danej ścianie będzie umieszczona przy zlewie lub w pobliżu kuchenki, wtedy warto zastosować płytę wodoodporną. Dzięki temu unikniemy zatrzymywaniu wilgoci w ścianie. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie płyt kartonowo-gipsowych z oznaczeniem H. Są to płyty zielone, ze specjalną powłoką, która przeciwdziała wnikaniu wilgoci w głąb płyty. Przydadzą się na pewno podczas urządzania kuchni. Dobrym pomysłem będzie też zabezpieczenie konstrukcji kartonowo-gipsowej za pomocą odpowiedniej szpachli oraz płytek ceramicznych. Z ich pomocą środek płyty pozostanie suchy, a my dodatkowo zyskamy znacznie łatwiejsza powierzchnię do mycia.

Jak zastosować płyty kartonowo-gipsowe w kuchni?

Płyty kartonowo-gipsowe są idealne do wykańczania ścian, jednak również świetnie sprawdzą się w wykonywaniu prostych konstrukcji. Najlepszym rozwiązaniem jest np. stworzenie prostej konstrukcji w płyt gipsowo-kartonowych we wnęce. Taka konstrukcja pozwoli nam na zamontowanie półek, również z tych samych płyt, na których poukładamy wszystkie niezbędne nam przyprawy, czy naczynia. Dodatkowo płyty kartonowo-gipsowe mogą być użyte do wykonania sufitu podwieszanego. Sufit podwieszany jest bardzo estetyczny, a przy tym można w nim zamontować dodatkowe oświetlenie. Płyty kartonowo-gipsowe są również idealne do wykonania m.in. wyspy. Taka wyspa sprawdzi się w przypadku dużej kuchni bądź kiedy mamy kuchnię łączoną z salonem. Takie rozwiązanie da nam na pewno oddzielenie przestrzeni jadalnianej od kuchennej, a przy okazji zyskamy całkiem ciekawie wyglądający podest na blat. Dodatkowe miejsce do przygotowywania posiłków może być też świetne do ich serwowania naszym gościom i rodzinie. Wystarczy wykonać nieco odstający blat i dodać stołki barowe, by każdy mógł się cieszyć wspólnym jedzeniem blisko serca domu, czyli kuchni. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/zastosowanie-plyt-kartonowogipsowych-w-kuchni-porady-eksperta

[Głosów: 0   Average: 0/5]

By Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
18 × 7 =