Szary to coraz częściej wybierany kolor podczas poszukiwań idealnej podłogi zdobiącej nowoczesne wnętrza. Wielu ludzi decyduje się na to rozwiązanie ze względu na jego oryginalność, w porównaniu do klasycznej bieli czy brązu. Szarość na podłodze to dosyć interesujące rozwiązanie. Przyjrzyjmy się przykładowym połączeniom kolorystycznym oraz ogólnym zasadom jej zastosowania.

Aranżacje szarej podłogi – jak dobrać kolor ścian i na co zwrócić uwagę 

Jeśli postanowiliśmy, że nasze wnętrze zdobić będzie szara podłoga, zabierzmy się za odpowiednie dobranie do niej koloru ścian.

Jeżeli już długo rozmyślasz nad najbardziej pasującym kolorem, rozwiązanie jest bliżej niż ci się wydaje. Szary idealnie sprawdzi się z… szarym. Mogłoby się wydawać, że dwa takie same kolory zleją się ze sobą, lecz nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrane szarości stworzą estetyczne i harmonijne wnętrze.

Przy łączeniu dwóch takich samych kolorów pamiętajmy o starannym dobraniu odcieni, tak aby dobrze ze sobą współgrały. Jeśli prawidłowo je dobierzemy – gotowe! Możemy cieszyć się naszą nowoczesną, szarą przestrzenią.

Szara podłoga i czarne akcenty

O ile chętnie sięgamy po czarne ciuchy i akcesoria, boimy się tego koloru we wnętrzach. Nie da się ukryć, że jest to dosyć ciemna barwa, dlatego trzeba używać jej z umiarem. Jeśli jednak nie jest nam straszna i dodajemy czarne akcenty do naszego wnętrza, również one jak najbardziej sprawdzą się w połączeniu z szarym. Należy jednak pamiętać, że te dwa kolory zdecydowanie ochłodzą naszą przestrzeń, dlatego postarajmy się ocieplić ją poprzez użycie jasnych akcentów i dodatków.

Biel i drewno z szarą podłogą

Jeśli jesteśmy fanami ciepłych wnętrz nie musimy powstrzymywać się przed użyciem szarych paneli. Same w sobie rzeczywiście okryte są raczej chłodnym kolorem, ale śmiało możemy to złagodzić dodając białe lub drewniane akcenty. Szarość, biel i beż to bardzo miłe dla oka połączenie, pozwalające osiągnąć przyjazne, industrialne wykończenie.

Inne kolory do szarej podłogi

Dla fanów barwnych wnętrz szara podłoga również może okazać się trafionym pomysłem. Może stonować intensywne i mocne kolory. Szary bardzo lubi się z niebieskim (zarówno jasnym błękitem jak i ciemnym granatem), zielonym, a szczególnie z jego butelkowymi, ciemnymi odcieniami. Z bardziej „szalonych” kolorów idealnie będzie współgrał z żółtym czy pomarańczowym no i oczywiście czerwonym. Nie bójmy się więc oryginalnych połączeń kolorystycznych i łączmy je z szarymi panelami.

Same korzyści

Szara podłoga to bardzo interesujące rozwiązanie. Jest łatwa w pielęgnacji oraz rzadziej spotykana w aranżacji wnętrz niż biała lub beżowa, dlatego jest bardziej oryginalna w porównaniu z tymi w klasycznych kolorach.

Sięgajmy więc śmiało po to niebanalne rozwiązanie urządzania wnętrz. Panele malowane na szaro dodają miejscu oryginalności i współgrają z wieloma kolorami, co pozwala nam na kreatywność w dobieraniu barw ozdabiających przestrzeń naszego mieszkania lub domu.

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-dobierac-kolor-scian-do-szarej-podlogi-porady-eksperta

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
12 × 1 =