Większość domowników spędza najwięcej czasu w salonie. To naturalna perspektywa. Pomieszczenie skupia życie rodzinne, dlatego warto zainwestować tutaj nie tylko w centralne oświetlenie, ale także moduły dodatkowe, punktowe zmieniające błyskawicznie atmosferę. W salonie odbywa się nie tylko życie rodzinne, ale także wiele imprez na gruncie towarzyskim. Zaprojektowanie zmiennego oświetlenia bywa zatem zbawienną długoterminowo filozofią.

Jakie jeszcze pomysły związane z oświetlaniem salonu warto wziąć pod uwagę?

Najlepsze praktyki oświetlenia salonu

Lampy do salonu robią bardzo dobre wrażenie z punktu widzenia oszczędzania na energii elektrycznej. Zamiast oświetlenia centralnego możesz zainwestować tylko w bardzo wydajną, łatwo przesuwaną lampę. W niektórych dużych salonach takie podejście zapewnia lepszą optymalizację atmosfery. Warto wiedzieć, że do lamp da się współcześnie dobrać mnóstwo pięknych abażurów, tkaninopodobnych, wykonanych z bardzo mocnego PCV. Dzięki temu wartość oświetlenia w całym domu wzrasta.

Na pewno oświetlenie górne daje największy potencjał i najlepszą głębię. W bardzo małym salonie to wystarczające rozwiązanie, chociaż rzadko gwarantujące ekonomiczne właściwości. Dobrze w salonie radzą sobie kinkiety, czyli lampy umieszczone na ścianie, taśmy led czy halogeny wbudowane w ścianę. Oświetlenie punktowe lepiej podkreśla meble i styl całego pomieszczenia. To oczywiście rozwiązania sugerowane osobom posiadającym dość dużo pieniędzy i niemartwiących się o dodatkowe koszty.

Lampy zajmują zazwyczaj trochę miejsca, jednak w minimalistycznych wnętrzach odgrywają rolę zasadniczą.

living-roomWyznacz sobie za cel zaprojektowanie przejrzystego, skromnego oświetlenia

Dobrze zaprojektowana lampa naśladuje wręcz dzieło sztuki użytkowej. Unikaj w salonie oświetlenia choinkowego, czyli przesyconego, zbyt jaskrawego. Takie praktyki kończą się zawsze pogorszeniem humoru domowników. Pooglądaj ostatecznie przykładowe aranżacje sugerowane przez wiele branżowych czasopism czy stron internetowych.

[Głosów: 1   Average: 4/5]

By Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
6 − 5 =